A może sufit napinany?
Sufity napinane od kilku lat cieszą się olbrzymią popularnością wśród właścicieli hoteli, klubów, restauracji, oper czy kin. Coraz częściej spotykane są także w naszych domach!
Wymyślne aranżacje ukrywają niedoskonałości stropu i nadają wnętrzu nowy wyraz. Wystarczy wybrać interesujący nas obraz i zamówić jego wydruk w odpowiednich wymiarach np. na folii pcv, która zostanie umieszczona na naszym suficie.
Sufit napinany może mieć połysk lub być matowy, może być gładki lub pofalowany, może być jednokolorowy lub przedstawiać las, niebo, gwiazdy, wszechświat... zapewne każdy z nas miałby interesujący i niepowtarzalny pomysł na jego aranżację. Sufit napinany jest dużo lżejszy niż sufit podwieszany, sprawdzi się więc także w starym budownictwie i wszelkich innych miejscach, gdzie nie możemy sobie pozwolić na montaż stelaży i płyt regipsowych. Montaż takiego sufitu trwa od kilku do kilkunastu godzin – nie jest zatem aż tak czasochłonny jak sufit podwieszany. Do montażu sufitu napinanego polecamy zatrudnić specjalistę - MM Marzewscy. Sufit ze zdjęć został wykonany przez nich!
Opowiemy Wam w skrócie jak wygląda montaż sufitu napinanego:
Krok. 1. Montaż odpowiednich profili aluminiowych, na które w ostatnim kroku naciągnięty zostanie materiał pcv
Krok 2. Montaż oświetlenia LED.
Tutaj mogą Państwo wykorzystać: taśmę LED, moduły LED a nawet panele LED. Oświetlenie najczęściej montuje się bezpośrednio na suficie, nad materiałem. Oświetlenie można rozmieścić równomiernie lub punktowo, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Z taśm jednokolorowych polecamy taśmę marki LED line® 150 SMD 3528 białą dzienną 3900-4175K. Aby uzyskać możliwość zmiany barwy światła, ale także mieć możliwość ustawienia koloru białego – polecamy profesjonalną taśmę LED line® 300 SMD 5060 RGBW 6100-6800K. Taśmy LED line® to aż 5 lat gwarancji! Można także zamontować oświetlenie pod materiałem. Wystarczy wyciąć otwór w folii pcv i zamontować np. panele LED np. z serii Easy Fix.
Krok 3. Montaż termokurczliwej folii PCV lub tkaniny poliestrowej
Krok 4. Montaż maskownic.
Uwaga! Jeżeli używasz materiału termokurczliwego pcv - pomieszczenie, w którym montujemy sufit napinany musi być nie tylko czyste, ale także odpowiednio nagrzane Najniższa dopuszczalna temperatura otoczenia to 18oC, optymalna to 40oC. Sufit z folii PCV należy przed rozkładaniem rozgrzać zgodnie z zaleceniami producenta specjalną nagrzewnicą. Jeżeli używasz tkaniny poliestrowej ten punkt można pominąć – dopuszczalny jest również montaż przy niższych temperaturach.
Sufity napinane mają bardzo wiele zalet: nie obciążają stropu, maskują nierówności sufitu, instalacje, rury. Sufitu napinanego nie musimy malować, jest łatwy w czyszczeniu, odporny na rozwój grzybów i pleśni, niepalny i nieprzemakalny. Sufit napinany może mieć dowolny kształt, występować w formie 3D, jako sufit podświetlany (przy użyciu np. taśmy LED), a nawet sufit akustyczny (zapewniający izolację dźwiękową). Koszt sufitu napinanego można porównać z ceną sufitu podwieszanego. Koszt napinanego białego matu to 100zł/m2 z montażem. Korzystając z usług profesjonalnych firm konstruujących sufity napinane, możemy znaleźć oferty z kilkuletnią obsługą serwisową i gwarancją nawet do 20 lat. My polecamy MM Marzewscy!