Zasilacze led

( ilość produktów: 34 )

Zasilacze LED Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?

Zasilacz do taśmy LED jest niezbędny do zainstalowania taśmy LED w domach, biurach lub innych lokalach. Nasza oferta zasilaczy LED jest bardzo bogata i zdajemy sobie sprawę, że wybór rodzaju odpowiedniego modelu może stanowić problem. Postanowiliśmy w kilku słowach podpowiedzieć Państwu, jak dobrać zasilacz do taśmy LED. To bardzo ważna decyzja, gdyż wpłynie ona na jakość oraz trwałość oświetlenia, ale dobór odpowiedniej mocy zasilacza nie jest trudny. Zasilacz montujemy między taśmą a napięciem 230V prądu zmiennego – najczęściej taśma LED wymaga napięcia 12V prądu stałego. Takie rodzaje zasilaczy są używane głównie w domach. Taśma LED najczęściej wymaga napięcia zasilacza 12V DC lub 24V DC. Możemy to sprawdzić na karcie produktu wybranego modelu taśmy LED w zakładce „specyfikacja techniczna": napięcie znamionowe. Będzie tam podana także moc danej taśmy LED w przeliczeniu na 1 metr bieżący.

Dobór odpowiedniej mocy zasilacza LED

Znając te dane, wystarczy przemnożyć długość taśmy razy jej moc (w przeliczeniu na metr). Po przemnożeniu otrzymamy niezbędną moc zasilacza. Załóżmy, że potrzebny nam odcinek taśmy LED 600SMD221612V to 3 metry. Pobór mocy tej taśmy to 9,6W/mb. Wyliczenie będzie bardzo proste: 3m x 9,6W/mb = 28,8W Uwaga! Można zastosować zasilacz mocniejszy, ale nigdy słabszy. Zasilaczy nie należy też ze sobą łączyć.

Zasilacz do taśmy LED

Jakość oświetlenia w dużym stopniu zależy od wyboru i podłączenia konkretnego zasilacza. Nowoczesne zasilacze LED służą do zasilania taśm, modułów, żarówek, opraw i innych przedmiotów. Występują w naszej ofercie w wielu modelach – również kurzo- i wodoodporne, zewnętrzne, wewnętrzne, ściemnialne itd. Wybrane z nich sprawdzą się w miejscach, w których są różne warunki atmosferyczne. Dobrej jakości zasilacz do taśmy LED umożliwia sprawny i szybki montaż.

pixel