Profile do taśm LED wpuszczane

( ilość produktów: 5 )

    

   Profile wpuszczane do taśm LED - zastosowanie

   Profile wpuszczane znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy możliwość wykonania frezu. Dzięki temu profil jest dyskretnie schowany, a na zewnątrz widoczne są tylko jego ranty, które zakrywają nierówności powstałe podczas wycinania otworu.

   Profile wpustowe szczególnie cenią sobie meblarze przy montażu zabudowy kuchennej czy schodów, a także instalatorzy przygotowujący oświetlenie LED na sufit. To tylko nieliczne miejsca, gdzie można zastosować profile do zabudowy. Sprawdzą się one także do montażu w ścianach w płytach GK (gips-karton), jako oświetlenie podłogowe, oświetlenie witryn sklepowych czy elewacji budynków.   Czym kierować się przy zakupie listwy LED?

   Po pierwsze musimy zwrócić uwagę, aby profil był aluminiowy. Tylko aluminiowy profil LED jest w stanie odprowadzić ciepło wytwarzane przez taśmę LED. A co za tym idzie znacząco wydłuża żywotność taśmy LED.

   Następnie szukamy interesujących nas wymiarów oraz wybieramy jego długość. Dostępne są odcinki 100cm i 200cm. Określamy także, czy profil LED ma być płytki czy głęboki, na jeden czy na dwa paski LED oraz wybieramy jego kolor.

   Gdy już zdecydujemy się na konkretny model profilu, możemy dobrać do niego przesłonę, inaczej zwaną szybką lub kloszem. Dostępne są modele: mleczna, szroniona (mrożona) i przezroczysta. Jeżeli zależy nam, aby diody były jak najmniej widoczne to wybierzmy szybkę mleczną! Niestety pochłania ona ok. 10-20% światła wydzielanego przez taśmę LED. Jeżeli chcemy uniknąć tej sytuacji, polecamy szybkę szronioną lub przezroczystą. Aczkolwiek pamiętajmy, że szybka jest głównie elementem dekoracyjnym, zastosowanie samego profilu aluminiowego wystarczy, aby spełnić on swoją funkcję radiatora. Jeżeli będzie on zamontowany w miejscu, gdzie taśma LED nie będzie widoczna, możemy zrezygnować z klosza. Zabezpiecza on taśmę przed działaniem czynników zewnętrznych i warto zastosować go w miejscach, gdzie pojawia się kurz, pył czy pryskanie wody.

   Mamy już wybrany profil, taśmę LED i zasilacz LED. Pojawia się teraz pytanie, jak zamontować taki profil? Możliwości montażu jest wiele: można go przykręcić za pomocą aluminiowych wkrętów, można go wkleić za pomocą kleju montażowego albo zastosować specjalne uchwyty lub sprężyny montażowe, które poleca producent.


   Profile wpustowe - najczęściej wybierane modele

   Do mebli polecamy profile płytkie, przeznaczone do montażu z jednym paskiem LED, jak GROOVE10. Model jest dostępny w wersji surowej (bez malowania) oraz barwie białejczarnej i srebrnej. Do montażu w podłogę polecamy FLOOR12. Jest to profil wpustowy do podłóg o wysokiej odporności na ścieranie. Możemy dokupić do niego wytrzymały klosz i dodatkowe uszczelki. Jeżeli chcemy obok siebie wkleić dwie taśmy LED polecamy profil LINEA-IN20.


   Ciekawostka!

   Profil ledowy możemy spotkać także pod innymi nazwami jak np: listwa led, korytko aluminiowe, korytko do taśmy LED, profil aluminiowy led, profil do taśmy LED. A profil wpuszczany pod nazwą profil wpustowy, profil do zabudowy, profil podtynkowy. Do szpachlowania polecamy jednak inne profile LED >>>

    

   pixel