Czujniki ruchu/zmierzchu

( ilość produktów: 9 )

   Czujniki ruchu i zmierzchu

   Dzięki czujnikom zmierzchu i ruchu korzystanie z systemów oświetlenia staje się znacznie bardziej efektywne. Dzięki czujnikom zmierzchu nie trzeba włączać oświetlenia, kiedy jest już ciemno – włączy się ono automatycznie. Z kolei czujniki ruchu uruchomią oświetlenie, jeśli na danym obszarze zostanie wykryty ruch.

   Czujnik ruchu – komfort i bezpieczeństwo

   Czujnik ruchu wykrywa zmiany promieniowania cieplnego. W zależności od typu soczewki obszar działania czujnika może być odmienny w różnych modelach – nasza oferta obejmuje ich duży wybór. Czujniki ruchu zapewniają komfort – często są stosowane na ogrodach czy działkach, dbając o bezpieczeństwo domowników. Są też montowane przez właścicieli zwierząt domowych – oświetlają psu czy kotu drogę z legowiska do miski z wodą. Po wykryciu zmian promieniowania cieplnego załączy się podłączone do niego oświetlenie lub inne wybrane urządzenie.

   Czujniki zmierzchu

   Czujniki zmierzchu są wyposażone w czujniki, które aktywują oświetlenie po zmierzchu, a deaktywują, gdy zacznie się nowy dzień. Nie trzeba pamiętać o włączaniu i wyłączaniu oświetlenia, gdyż będzie to następować automatycznie. Poza tym takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne i praktyczne, ale też energooszczędne. Dzięki czujnikom można zaoszczędzić na prądzie – oświetlenie zostanie włączone automatycznie tam, gdzie będzie to konieczne. To dobre rozwiązanie, jeśli nie ma potrzeby, by oświetlenie było włączone cały czas. Popularne i praktyczne są też czujniki wyposażone w dwa czujniki w jednym – nie ma konieczności montażu większej liczby sensorów na budynku. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą.

   pixel