Elipsy MacAdama. Czym są i jakie jest ich zastosowanie?

2021-03-08
Elipsy MacAdama. Czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Nowe taśmy LED z diodami 2216. Zakres ich temperatury barwowej mieści się w trzech krokach MacAdama.

Portfolio marki LED line® wzbogaciło się o cztery rodzaje taśm LED z diodami 2216 o rewelacyjnych parametrach świetlnych.

W wyjątkowe diody 2216 zostały wyposażone ultracienkie taśmy LED line® (5mm): na białym PCB  i na czarnym PCB oraz taśmy LED line® o szerokości 8 mm: do użytku standardowego oraz wodoszczelna o wysokim stopniu ochrony IP65.

Diody 2216 cechują się wyjątkowo wysokim współczynnikiem oddawania barw CRI>90, który zapewnia najwyższą jakość odwzorowania barw w miejscach, które tego wymagają. Zastosowane diody 2216 w taśmach LED charakteryzują się precyzyjną temperaturą barwową światła (4000K), której zakres mieści się w trzech krokach MacAdama.

Elipsy MacAdama określają obszary na diagramie chromatyczności wskazujące barwy niemożliwe do odróżnienia przez oko ludzkie od barwy znajdującej się w środku elipsy. Kontur elipsy stanowi granicę dostrzeganych przez oko ludzkie różnic chromatyczności. Elipsy MacAdama umożliwiają ukazanie różnic chromatyczności między dwoma źródłami światła, a ich krotności progowe mogą być użyte do ustalenia tolerancji chromatyczności światła lamp.

pixel