Inspiracje – Pomysł na oświetlenie ścianki za telewizorem

2021-03-08
Inspiracje – Pomysł na oświetlenie ścianki za telewizorem

Aranżacja ścianki za telewizorem


Otrzymaliśmy od Państwa kilka ciekawych propozycji aranżacji ścianki za telewizorem. I chcemy podzielić się tymi zachwycającymi pomysłami.

Przedstawimy za chwilę te niezwykłe aranżacje, ale najpierw kilka słów, dlaczego podświetlenie telewizora jest istotne dla naszego wzroku.

Światło bijące od telewizora jest bardzo intensywne, nie odczuwamy tego, gdy zapalone jest światło główne. Ale gdy tylko w pokoju zapanuje półmrok, za telewizorem pozostaje ciemność i nasze oczy zaczynają się dość szybko męczyć.

Rozwiązaniem chroniącym oczy w tej sytuacji jest podświetlenie ścianki za telewizorem. Możemy to oczywiście zrobić także ze względów typowo estetycznych, gdyż telewizor to kluczowy punk naszego domu. Najczęściej montujemy go w salonie, gdzie zapraszamy rodzinę i przyjaciół. Zależy nam zatem, aby salon był nie tylko estetyczny, ale również robił wrażenie.

Na rynku producenci oferują już różne modele telewizorów z podświetleniem LED od tyłu, ale wymiana telewizora, jeżeli aktualny działa bez zarzutów, niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Na kupno nowego telewizora musielibyśmy przeznaczyć dość duży budżet i czasami warto zamontować z tyłu telewizora niewielki odcinek taśmy LED czy postawić dodatkową lampkę led.

 

Pomysły na aranżację ścianki za telewizorem przy użyciu żarówek LED


Oprawka sufitowa i żarówka LED to doskonały pomysł na oświetlenie ścianki przy telewizorze. Jeżeli chcesz, aby było to jedyne podświetlenie telewizora, nie zapomnij zrobić rozdzielenia instalacji, na jednym włączniku dać światło główne, a na drugim światło dekoracyjne oświetlające np. właśnie taką ściankę.

 

Podswietlenia ściany za telewizorem oprawki sufititowe + żarówki led

 

 

Oświetlenie tv tubami LED


Pomysły na aranżację ścianki za telewizorem przy użyciu taśmy LED


Podświetlenie telewizora lub ścianki wokół telewizora przy użyciu taśmy LED to ostatnio bardzo popularny trend. Można zastosować różne odcienie światła białego, ciepłe, zimne czy neutralne. Można też zastosować taśmę RGB (multicolor) i za pomocą odpowiedniego sterownika bawić się kolorami w naszym pomieszczeniu, albo dwa w jednym – taśma RGBW czyli kolor i biel w jednym. Możliwości jest wiele, nie zapomnij tylko doborze odpowiedniego zasilacza LED. Możesz użyć także dodatkowego profilu aluminiowego, który odprowadza ciepło, wydłużając żywotność taśmy.

 

Oświetlenie ściany za telewizorem

 

Podświetlenie telewizora

 

Aranżacja ściany za telewizorem

 

A może taśma LED i żarówki LED?

 

Oświetenie telewizora, ściany za telewizorem

 

Podświetlenie telewizora taśmą LED RGB

 

Pomysł na oświetlenie ściany wokół tv telewizora

 

Oswietlenie wokoł telewizora

 

Taśma LED bezpośrednio za telewizorem.... proste a jakże ułatwiające życie rozwiązanie!

 

Tasma led za telewizorem

 

Taśma LED za telewizorem

 

Pomysłów za podświetlenie ścianki z telewizorem jest wiele. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się podzielić kolejnym pomysłem to zachęcamy do przesłania zdjęcia na ledzik@ledzik.pl.

 

 

pixel