Inspiracje – Pomysł na taśmę LED w łazience

2021-03-08
Inspiracje – Pomysł na taśmę LED w łazience

Taśma LED w łazience na ścianie, za lustrem a może pod wanną?

 

Dzisiaj pokażemy Wam pomysły na łazienki stworzone zarówno przed naszych klientów, jak i instalatorów. I mamy nadzieję, że tym postem zainspirujemy Was do stworzenia własnej ciekawej aranżacji, którą podzielicie się z nami.Podpowiemy też w kilku prostych krokach, jak stworzyć taki świecący LED.

 łazienka w trakcie realizacji

 

Potrzebujesz:

1. Taśma LED – my polecamy sprawdzone już przez nas taśmy marki LED line® z gwarancją od 3 aż do 5 lat, ale możesz użyć dowolnej taśmy LED.

2. Zasilacz LED. Na rynku dostępne są taśmy LED na 12V lub 24V.  Wybierając zasilacz musisz dopasować go:

- do napięcia, które posiada taśma LED
- do długości taśmy LED. Jeżeli 1 metr taśmy pobiera 4,8W, a planujesz zamontować 5m to zasilacz musi mieć co najmniej 4,8Wx5m czyli 24W lub więcej. W tej sytuacji możesz użyć zarówno zalicza 24W, jak i np. 30W czy 36W.

3. Profil LED, który nie tylko zapewni efektowne wykończenie wnętrza, ale także odprowadzi ciepło z taśmy i wydłuży jej żywotność.

4. Kontroler LED. W przypadku taśm jednokolorowych może on służyć jako ściemniacz i włącznik, w przypadku taśm wielokolorowych typu RGB lub RGBW jest koniecznością, bez niego nie zmienimy koloru taśmy.


Taśma LED w łazience może pełnić rolę światła głównego, ale także dekoracyjnego. Oświetlenie łazienkowe musi być przede wszystkim funkcjonalne, czyli umożliwić codzienne czynności higieniczne, makijaż, a także relaksacyjne podczas prysznica lub długiej kąpieli. Popatrzcie jak to rozwiązali inni!

 

 

Taśma LEDw łazience
MM Marzewscy Sufit w łazience Oświetlenie łazienkowe
Taśma LED w łazience Oświetlenie do łazienki
 Taśmy LED w łazience  Pomysł na łazienkę
  Łazienka
  Ledy w łazience

 

Za zdjęcia dziękujemy m. in. instalatorom: Bracia Marzewscy i KENY - Art Of Creation!

 

 

pixel