Jak dobrać skuteczne oświetlenie do salonu?

2021-03-08
Jak dobrać skuteczne oświetlenie do salonu?

Wybierając odpowiednie oświetlenie do salonu, należy kierować się kilkoma czynnikami. Dużą rolę odgrywa jakość, moc i cena. Warto także świadomie dobrać barwę światła. W dzisiejszych czasach bardzo modne są różnego rodzaju "doświetlenia" oraz światła dekoracyjne. W gąszczu możliwości łatwo się zgubić, dlatego podpowiadamy jakie z dostępnych obecnie na rynku rozwiązań są najkorzystniejsze i w jakich warunkach najlepiej się one sprawdzają.


Rodzaje oświetlenia LED do salonu

Wybierając taśmy LED, można na przykład podświetlić i nadać charakteru meblom czy telewizorowi. Diody tego typu są dostępne w różnych kolorach: od jasnych, zimnych i ciepłych odcieni bieli po mocne czerwone, zielone czy niebieskie. Dodatkowo diody LED RGB dają możliwość sterowania nasileniem barwy, jak i umożliwiają zmianę koloru oraz ustawienie trybu pracy (można wybrać czy mają one płynnie zmieniać barwę, migać czy ustawić dany kolor na dłużej). Daje to wiele możliwości, dzięki którym możemy wyróżnić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Taśma LED może mieć długość od jednego do pięciu metrów. Ceny zaś wahają się od 20 paru złotych do około 200 zł, w zależności od jakości zastosowanych diod, jak i długości samej taśmy.


Wszystkie proponowane przez nas elementy oświetlenia zapewniają znakomitą wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Dodatkową zaletą jest możliwość zamontowania takiego źródła światła praktycznie w każdym miejscu. Taśmy mogą mieć bowiem różną jasność, barwę oraz przeznaczenie. Każdy klient zatem znajdzie w naszej ofercie coś odpowiedniego dla siebie. W razie problemów z doborem odpowiedniego rozwiązania, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.


Oczywiście, taśmy ledowe mogą stanowić jedynie dodatkowe oświetlenie, podobnie, jak i inne rodzaje oświetlenia punktowego. Jeśli zależy nam na delikatniejszym i bardziej tradycyjnym efekcie, można postawić na proste oprawy wyposażone w żarówki LED G4, które doskonale nadają się właśnie do podświetlania różnych elementów. Koniecznie należy jednak pomyśleć także o oświetleniu centralnym. To ono bowiem będzie rozjaśniać całą przestrzeń salonu. Tutaj doskonale sprawdzą się lampy LED, które dostępne są w bardzo różnych wariantach, dzięki czemu każdy może dobrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb, jak i do własnej wizji aranżacyjnej. Ważne jest także i to by odpowiednio dobrać moc żarówek. Za dość uniwersalne można uznać żarówki LED G9, które dostępne są w różnych wariantach emitowanej barwy światła. Taśmy LED można natomiast dodatkowo jeszcze zastosować by podkreślić jakieś wybrane miejsce. Można także dobrać specjalne żarówki, które sprawdzą się na przykład do czytania.


Oświetlenie pełni oczywiście funkcję praktyczną, ale nie należy zapominać, że wpłynie ono także na atrakcyjność wizualną salonu. Lampka LED może świecić nawet 30 tysięcy godzin. Dzięki takiemu produktowi można sporo zaoszczędzić. Jeśli chodzi o kolorystykę oświetlenia, to można wybrać jedną barwę bądź kilka różnych odcieni. Obecnie zresztą dostępne są diody, które w zależności od nastroju można zabarwić na dowolny kolor RGB. Oferujemy takie lampy w naszym sklepie. Pozwolą one nadać pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój.


Decydując się na zakup taśmy LED, warto pomyśleć o zasilaczu jako o dodatkowym wyposażeniu. Te produkty przystosowane są do ciągłej i intensywnej pracy, a ich szczególnym atutem jest energooszczędność. Dlaczego jednak przy oświetleniu LED i to nie tylko przy samych taśmach warto inwestować w dodatkowe zasilacze? Otóż oświetlenie tego typu choć bardzo trwałe jest dość podatne na przepięcia, dlatego inwestycja w odpowiedni zasilacz pozwoli skutecznie chronić diody, co znacząco przedłuży ich żywotność. Ceny wahają się od paru do blisko 170 zł, więc nawet wymagający klienci znajdą coś odpowiedniego dla siebie.


Kolorowe diody bardzo dobrze komponują się na przykład z regałami czy szafkami. Można je jednak wykorzystać nie tylko do podświetlenia mebli, ale także do wyróżnienia ram obrazowych czy nawet oświetlenia schodów. Chcąc stworzyć jeszcze bardziej funkcjonalne systemy oświetlenia, dostosowane do aranżacji wnętrza, warto zakupić łączniki, które integrują kilka taśm. Istnieje również możliwość zakupu całego zestawu.


Dobór oświetlenia do salonu nie jest prostą sprawą, bo należy zadbać zarówno o dobre światło, które sprawi, że cały pokój będzie widny, jak również o lampki świecące miejscowo. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w zakupie.


Nasze produkty znajdą państwo na stronach:

taśma led - https://ledzik.pl/pol_m_TASMY-LED-192.html
lampa led - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
diody led rgb - https://ledzik.pl/pol_m_TASMY-LED-192.html
żarówki led g4 - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED_G4-206.html
żarówki led g9 - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED_G9-205.html
pixel