Jak dobrze oświetlić halę sportową?

2021-03-08
Jak dobrze oświetlić halę sportową?Istotnymi wyznacznikami w doborze odpowiedniego oświetlenia do takiej przestrzeni są odpowiedni poziom natężenia światła, temperatura barwowa światła, współczynnik oddawania barwy, czy brak efektu olśnienia w zastosowanych lampach. Ważne jest także to, by punkty świetlne były odpowiednio rozmieszczone.

Większość sal sportowych to obiekty wielofunkcyjne. W związku z tym powinny być one odpowiednio przygotowane, by sprostać wielu wymaganiom. Jeśli chcemy perfekcyjnie oświetlić halę sportową najlepiej sprawdzą się lampy typu High Bay.

Te wymagania spełniają lampy UFO High Bay marki LED line® , które można zamontować praktycznie do każdego sufitu w wysokim obiekcie. Oświetlenie można aranżować w zależności od potrzeb. Do wyboru są trzy kąty świecenia lamp: 60˚, 90˚, 120˚, oraz szeroki wybór mocy: 100W, 150W i 200W. Takie parametry pozwalają zastosować lampy UFO w dowolnym projekcie oświetlenia.

Wartym podkreślenia jest fakt, że UFO High Bay marki LED line® to lampy wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Ich masywna obudowa z odlewu aluminium w połączeniu z gęstym użebrowaniem wyjątkowo skutecznie odprowadza ciepło wydzielone przez diody LED. W związku z tym są polecane wszędzie tam, gdzie liczy się długa i bezawaryjna praca źródeł światła.

By uzyskać najwyższy możliwy poziom parametrów świetlnych w lampach UFO High Bay jako źródło światła zostały zastosowane diody LUMILEDS w wersji o podwyższonej wydajności świetlnej LUXEON 3030 emitujące stabilny strumień świetlny 12000lm. Dzięki temu lampa osiąga efektywność świetlną na poziomie 120lm/W. W UFO High Bay LED line® został zastosowany wysokiej jakości układ zasilający amerykańskiej firmy EASEIC, który jest wiodącym producentem zasilaczy na świecie. I właśnie dlatego lampy te wyróżniają się na tle konkurencji niezwykle długim czasem stabilnej i bezawaryjnej pracy. 


Wysoką jakość nowych lamp przemysłowych High Bay UFO marki LED line® potwierdzają przeprowadzone i udostępnione klientom pliki IES. Jakość i bezawaryjność tych lamp poświadcza z kolei 5–letnia gwarancja.
High Bay UFO LED line® to lampy idealne do oświetlania wnętrz dużych budynków. Jeżeli natomiast potrzebujemy oświetlić obiekt sportowy z zewnątrz, wówczas rekomendowane jest wykorzystanie profesjonalnych naświetlaczy.Seria naświetlaczy PROFESSIONAL FLOODLIGHT marki LED line® została stworzona z myślą o pracy w miejscach, w których potrzebna jest moc i efektywność. Każdy element naświetlacza został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić długoletnią bezawaryjną pracę. Poszczególne modele naświetlaczy LED line® różnią się od siebie mocą i ilością emitowanego światła. Gęsto użebrowana obudowa z odlewu aluminium oraz taśma termoprzewodząca idealnie odprowadzają wytwarzane przez diody ciepło, gwarantując długą żywotność naświetlacza.
pixel