Jaka taśma LED pod szafki kuchenne? TOP4 modele

2021-03-08
Jaka taśma LED pod szafki kuchenne? TOP4 modele

Jaka taśma LED pod szafki kuchenne? TOP4 modele

 

Potrzebujesz oświetlić klat w kuchni i nie wiesz jaki rodzaj taśmy LED zastosować? Podpowiadamy jakie rodzaje taśm są najczęściej wybierane zarówno przez klientów, jak i instalatorów.

 TOP1
Taśma LED line® 600 SMD 2216 12V biała dzienna 3900-4175K
To model najczęściej wybierany przez Państwa. Taśma LED o mocy 9,6W/mb, idealnie sprawdzi się przy krótkich odcinkach typu 2-3 metry, ale także gdy chcemy zgasić światło główne i pracować na blacie roboczym. Uniwersalną dzienna barwa światła 4000K zapewnia komfort pracy, a współczynnik oddawania barw CRI >90 zapewnia najwyższą jakość odwzorowania barw naszych potraw. Dwustronnie klejąca, oryginalna taśma 3M® gwarantująca łatwe i trwałe zamocowanie taśmy LED line® do podłoża.

TOP2
Taśma LED line® 300 SMD 3528 biała dzienna 3900-4175K
To drugi w kolejności model wybierany przez Państwa. W porównaniu do taśmy 600 LED - taśma 300 LED świeci o połowę słabiej. Jednak gdy potrzebujemy delikatnej poświaty, która mimo wszystko umożliwi nam jeszcze pracę na blacie roboczym to sprawdzi się idealnie. Nie zapomnijmy, że ta taśma LED stosowana jest nie tylko pod meble, ale także do montażu sufitów napinanych, podświetlenia półeczek, parapetów, schodów! I będzie dużo tańsza!

 

Jaka taśma LED do kuchni?

TOP3
Taśma LED line® SPOTLESS 1500 SMD 2216 12V biała dzienna 3900-4175K
To taśma LED, która z powodzeniem może zostać zastosowana także jako główne oświetlenie. Osiąga moc 24W/mb. Dzięki bardzo dużej ilości maleńkich diod i wraz z  odpowiednim profilem aluminiowym, stworzymy jednolitą linię światła bez widocznych punktów. A przy zastosowaniu ściemniacza LED dopasujemy natężenie światła do swoich potrzeb!

TOP4
Taśma LED line® 300 SMD 5630 SAMSUNG 3900-4175K biała dzienna
Jeżeli szukasz diod renomowanego producenta to użyj taśmy LED line® na diodach SAMSUNG. Jest to bardzo jasna taśma, która także może zostać zastosowana jako główne oświetlenie. Przy zużyciu energii elektrycznej na poziomie 18W/mb osiąga skuteczność świetlną 92lm/W. Strumień świetlny emitowany z jednego metra taśmy wynosi 1650lm. Ale jeżeli zastosujesz ściemniacz LED uzyskasz zarówno efekt delikatnej poświaty, zapewniający przyjemne światło przy wieczornej kawie, jak również dobrze oświetlony blat do robienia kanapek czy pieczenia ciasteczek....

Polecamy Państwu taśmy LED marki LED line®. Przeszły one badania w Centrum Badań i Pomiarów Światła LED line®, na podstawie których zostały przygotowane miarodajne pliki fotometryczne. Wszystkie wymienione modele to aż 5 lat gwarancji.

Montaż taśm LED zalecany jest przy użyciu specjalnych profili aluminiowych, które nie tylko estetycznie wykończają nasze wnętrze i nadają mu klimatu, ale także odprowadzając ciepło, wydłużają żywotność taśmy LED.

 

Pasek LED pod szafki

 

 

A zasilacz? Jak dobrać zasilacz LED do taśmy LED?

Potrzebujesz znać dwie zmienne - długość odcinka danej taśmy LED i jej moc (w przeliczeniu na metr bieżący). Po przemnożeniu tych danych otrzymamy niezbędną moc zasilacza. Załóżmy, że potrzebny nam odcinek taśmy LED 600SMD221612V to 5 metrów. Pobór mocy tej taśmy to 9,6W/mb.
Wyliczenie będzie bardzo proste:
5m x 9,6W/mb = 48W
Uwaga! Można zastosować zasilacz mocniejszy, ale nigdy słabszy. Także w tym przypadku polecamy zasilacz LED 50W lub zasilacz LED 60W!

 

 

Taśma LED podszafkowa kuchnia

 


Jak dobrać ściemniacz do taśmy LED?

Na karcie produktu zaznaczony jest pobór prądu [A] na każdy metr bieżący taśmy [mb]. Taśma LED 600SMD221612V ma pobór prądu 0,8A/mb.

Wystarczy przemnożyć długość taśmy LED razy pobór prądu na metrze i uzyskujemy:
0,8A*5=4A
Oznacza to, że możemy zastosować ściemniacz LED poborze prądy minimum 4A.
Uwaga! Można zastosować ściemniacz mocniejszy o większej ilości Amper [A], ale nigdy słabszy. W przypadku, gdy ściemniacze okażą się zbyt słabe, służymy pomocą w doborze odpowiednich wzmacniaczy sygnału.

 

Sprawdź także, jakie modele profili LED polecamy pod szafki kuchenne >>>

 

 

pixel