Jakie oświetlenie na klatkę schodową?

2021-03-08
Jakie oświetlenie na klatkę schodową?
Zdajemy sobię sprawę, że szeroki asortyment produktów dostępny w naszym sklepie nie ułatwia Państwu znalezienia tego jednego właściwego. A właściwe oświetlenie zapewnia nam bezpieczeństwo podczas wchodzenia i schodzenia po schodach, pomaga przede wszystkim uniknąć wypadków!
Podpowiemy zatem jak najlepiej oświetlić klatkę schodową.

Plafon LED z czujnikiem ruchu


Lampy LED, które stosujemy na korytarzu powinny uruchamiać się za każdym razem, gdy wchodzimy lub schodzimy ze schodów. Sprawdzą się tutaj plafony LED czujnikiem ruchu. Montaż plafonów jest możliwy w różnych płaszczyznach, zarówno na suficie, jak i na ścianach, co czyni je uniwersalnym i praktycznym rozwiązaniem. Większość dostępnych modeli posiada także dodatkowe zabezpieczenia takie, jak zwiększona klasa szczelności IP65 do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności czy klasę wytrzymałości mechanicznej IK10, która zabezpiecza plafon przed atakami wandali i uderzenie w plafon nie jest w stanie go uszkodzić.


Plafon LED na klatkę schodową


Plafon LED line® z funkcją Stand-by 20%


Przystajemy na chwilę w bezruchu, a światło gaśnie nam całkowicie. Tej sytuacji również można uniknąć wybierając plafon LED z funkcją Stand-by 20%. Ustawienia te umożliwiają ściemnienie plafonu LED do 20%, co pomoże nam spokojnie dokończyć wchodzenie po schodach lub otwarcie drzwi. Nie musimy wymachiwać rękami w kierunku czujnika co często zdarza się przy źle ustawionych lampach.

Oprawa schodowa, profil LED, taśma LED...Nie powinniśmy także zapomnieć o doświetleniu stopni. Można zastosować oprawy schodowe, które umieszcza się na ścianie wzdłuż schodów. Ale w podstopnicach bądź pod poszczególnymi stopniami możemy także użyć profili schodowych. Odpowiednio zamontowana taśma LED wraz z czujnikiem ruchu doda naszej klatce schodowej niepowtarzalnego uroku, a nam zapewni konieczne bezpieczeństwo!Profil schodowy do taśmy LED

Oświetlenie schodów

Po podświetlenie poszczególnych stopni sprawdzi się profil schodowy Step10 albo Outstarirs12, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych oraz profesjonalna dekoracyjna taśma LED 150 SMD 2,4W/mb lub jeżeli potrzebujemy troszkę jaśniejszej taśmy to 300 LED SMD 4,8W/mb. Zarówno oprawy schodowe, jak i taśma LED wymagają dodatkowego zasilenia, dlatego nie zapomnijcie o zasilaczu LED!

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Państwa do doświetlenia swojej klatki schodowej.
pixel