Nowoczesne biuro - jak je oświetlić?

2021-03-08
Nowoczesne biuro - jak je oświetlić?

Kiedy zaczynamy z nowym biznesem, to pełni energii wkraczamy do branży, otwieramy pierwsze biuro, w którym przyjmować będziemy kontrahentów... Tyle mówi się o tym, że "liczy się pierwsze wrażenie", "jak cię widzą, tak cię piszą", "pierwsze siedem sekund jest najważniejsze". O co więc należy zadbać by nasze biuro już od progu wyglądało zachęcająco i wywoływało pozytywne emocje?

Oświetlenie biura wpływa na wygląd biura

Już dawno wymieniliśmy swoją garderobę na nową, aby prezentować się naprawdę profesjonalnie, a teraz, otwierając biuro, zastanawiamy się nad tym, jak ono powinno wyglądać, aby było jednocześnie przyjemne, a przy tym świadczyło o naszej kompetencji. Na pewno postawimy na nowoczesność. Styl ten niesie ze sobą pewną prostotę i minimalizm, co może wprowadzać nieco surowy klimat do pomieszczenia, ale z pewnością ożywimy wnętrze, jeśli wykorzystamy jakieś wdzięczne dodatki.


Decydujemy się na biurka ze szklanymi blatami - wyglądają nieco delikatnie, ale bez wątpienia są solidne, w dodatku proste w pielęgnacji. Obok znajdzie się szafa biurowa na dokumenty, która pomieści wszystkie segregatory i teczki z naszymi papierami. Pamiętając o tym, że pracownicy powinni spędzić komfortowo cały dzień przy swoim stanowisku - wybierzemy ergonomiczne fotele biurowe, które zapewnią plecom wygodę. Czy mamy już wszystko? Może jeszcze mała szafka kartotekowa i ze dwa kontenery biurowe... Między stanowiskami pracowników zamontujemy ekrany absorbujące hałas, aby zapewnić im odpowiednie warunki, gdy będą musieli wykonać telefon do klienta czy po prostu będą potrzebować ciszy i spokoju. Rolety chroniące przed słońcem - zamontowane. Wykładzina na podłodze - jest.


A oświetlenie? Tak, to kwestia, nad którą musimy się jeszcze na chwilę zatrzymać... Już wcześniej zadecydowaliśmy. Będzie to LED, gdyż to oświetlenie energooszczędne, a więc nie zużywa tak wiele prądu jak tradycyjne lampy. Będziemy w biurze pięć razy w tygodniu przez 8 lub nawet 10 godzin. Lampy energooszczędne z pewnością są więc dla nas dobrym rozwiązaniem. Ale co wybrać? Plafony LED, panele, tri-proof LED, czy może dekoracyjne lampy wiszące? To już właściwie kwestia estetyki, gdyż każdy z proponowanych modeli odznacza się mocą, która pozwoli na odpowiednie oświetlenie całego biura. Wybór zależy więc po prostu od naszego zmysłu estetycznego. Większą wagę powinniśmy przyłożyć do tego, jakie światło ma być emitowane przez lampy LED. Czy będzie to białe dzienne, białe zimne, czy białe ciepłe? Z pewnością każdy z nas wie, czym różnią się między sobą światła o tych barwach, jednak możemy zastanawiać się, które będzie najlepsze do biura. Które wprowadzi właściwą atmosferę do miejsca pracy?


Odrzućmy od razu barwę białą ciepłą, gdyż to światło, które dobrze sprawdza się jedynie w miejscach przeznaczonych do odpoczynku - takie światło relaksuje. Światło białe zimne jest neutralne. Nie ma żadnych szczególnych właściwości, jest oczom obojętne, dlatego to rozwiązanie, które wykorzystuje się w oświetlaniu korytarzy, klatek schodowych czy przedsionków. My jednak, w naszym biurze, będziemy wykonywać prace wymagające wysiłku wzrokowego. Godziny spędzane przed ekranem komputera mogą być naprawdę męczące, dlatego oświetlenie powinno być jak najlepsze, aby nieco ulżyć naszym oczom. Dobrze sprawdzi się więc jedynie światło o barwie białej dziennej. To światło, które ożywia, pozwala się skupić, a przy tym nie męczy wzroku. Dobrym wyborem mogą być tutaj zatem żarówki halogenowe LED, które zapewniają właśnie światło o naturalnej barwie, które nie przemęcza wzroku. Przy tym każda żarówka halogenowa LED zapewnia spore oszczędności związane z jej energooszczędnością oraz długą żywotność, dzięki czemu doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie narażona jest na długą ekspozycję, czyli właśnie w takich jak przestrzeń biurowa. Nasze nowoczesne biuro może być więc wyposażone na przykład w plafony LED, halogeny LED czy inne rodzaje oświetlenie generujące właśnie światło białe dzienne. Pamiętajmy jednak także i o tym by skupiać się nie tylko na barwie żarówki LED do halogenów czy lamp wiszących, ale także na jej mocy, gdyż światło nie może być ani zbyt jasne ani zbyt ciemne.


Zarówno wystrój, jak i dobór oświetlenia do biura, ma istotne znaczenie. Żadne biuro nie będzie wyglądać w pełni profesjonalnie bez odpowiednich lamp. Jeśli chodzi o światło, jest to element, na którym na pewno nie warto oszczędzać w momencie zakupu i nad wyborem którego warto się zastanowić nieco dłuższa chwilę.


Polecamy sprawdzić naszą ofertę:

Plafony led - https://ledzik.pl/product-pol-1334-Plafon-LEDOM-24W-1500lm-230V-bialy-dzienny.html
Tri-proof led - https://ledzik.pl/pol_m_TRI-PROOF-LED-240.html
Żarówki led do halogenów - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
Żarówka halogenowa led - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
Żarówki halogenowe led - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
pixel