Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

2021-03-08
Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

Współczesne systemy oświetlenia dają użytkownikom szereg nowych możliwości. Poza tym, że zapewniają dużą oszczędność energii, są także bardzo funkcjonalne. Dostępne akcesoria i aplikacje sprawiają, że można łatwo sterować światłem w całym domu.

Mnogość sterowników LED i aplikacje mobilne

Sposobem na wygodniejsze sterowanie oświetleniem LED są różnorodne akcesoria takie jak: ściemniacze światła, kontrolery jego barwy czy temperatury. Pozwalają one na zarządzanie wieloma parametrami oświetlenia, według własnych potrzeb. Oczywiście, aby móc sterować światłem, trzeba najpierw zakupić odpowiednie żarówki oraz przeznaczone do nich akcesoria. Do wyboru są kolorowe żarówki, które przy użyciu sterownika mogą zmieniać barwę. Dostępne są również żarówki i lampy, które mogą być jedynie ściemniane oraz takie, które pozwalają na zmianę temperatury oświetlenia, czyli może być ono zarówno ciepłe, jak i zimne.


Warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie możliwości są potrzebne w konkretnym pomieszczeniu. Nie każdemu będzie zależało na kolorowych żarówkach. Funkcja ściemniania cieszy się jednak niesłabnącym zainteresowaniem. Dzięki niej można chociażby pogasić wszystkie światła w domu, nie wychodząc z łóżka.


Obecnie za pomocą smartfona można kontrolować oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach. Co więcej, nie trzeba być wcale w pobliżu. Zainstalowana aplikacja pozwala bowiem na sterowanie oświetleniem nawet na odległość. Dzięki temu wyłączysz i włączysz światło również wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku dłuższego wyjazdu, gdy stresujesz się, że ktoś może się kręcić koło Twojej posiadłości. Sterując światłem, możesz sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu. Aplikacja pozwala na zaprogramowanie włączania oświetlenia na konkretną godzinę. Można też sterować nim na bieżąco.


Oprogramowanie na telefon przydaje się, oczywiście, także wówczas, gdy lokatorzy znajdują się w domu. Nie musisz wtedy podchodzić do włączników. Zgasisz światło z dowolnego miejsca. Poza tym, jeżeli zależy Ci na stworzeniu niezwykłego klimatu, możesz zabarwić żarówki na wybrany kolor. Z pewnością zrobi to duże wrażenie. Gdy masz większą ilość żarówek, bez problemu stworzysz także niesamowity spektakl światła.


Jeżeli nie chcesz używać aplikacji, przebywając w domu, możesz także wykorzystać specjalnego pilota dołączonego do konkretnego kontrolera.

Zakładając oświetlenie LED i podłączając potrzebne sterowniki, warto skorzystać z doświadczenia fachowców, którzy się na tym znają. Dzięki temu ma się pewność, że wszystko zostało zamontowane jak należy. Wówczas użytkowanie z pewnością nie będzie sprawiało żadnego problemu.


Czujnik ruchu sprawi, że światło będzie się automatycznie włączać tylko wówczas, gdy będzie rzeczywiście potrzebne. Stanowi on rozwiązanie przydatne na przykład na klatce schodowej czy w korytarzu. Z kolei kontroler barwy oświetlenia pozwoli dopasować klimat wnętrza do nastroju i podejmowanych zajęć. Ściemniacz zaś sprawi, że komfortowo zgasisz albo tylko przyciemnisz żarówki w dowolnych miejscach w mieszkaniu.


Wszystkie opisane urządzenia dostępne są w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem. Jeśli chcesz, nasz doświadczony sprzedawca chętnie podpowie, co wybrać.


Więcej o naszej ofercie znajdą państwo w odnośnikach:

kontroler led, ściemniacz led, sterowniki led - https://ledzik.pl/pol_m_STEROWNIKI-LED-193.html
sterownik led rgb, pilot rgb - https://ledzik.pl/pol_m_STEROWNIKI-LED_WIELOKOLOROWE-243.html
pixel