Oprawki sufitowe i tuby led wodoodporne - popularny trend do wilgotnych pomieszczeń

2021-03-08
Oprawki sufitowe i tuby led wodoodporne - popularny trend do wilgotnych pomieszczeń

Wodoszczelne oprawy sufitowe - bezpieczna instalacja

Jak skutecznie zabezpieczyć żarówkę LED w miejscach o zwiększonym poziomie wilgotności, takich jak łazienka, sauna, kuchnia, czy podbitka wokół domu? Z tym pytaniem zwracają się do nas Państwo bardzo często. Tym bardziej, że miejsca takie jak prysznic są narażone na zalanie, a to przy nieodpowiednim zabezpieczeniu grozi zwarciem w instalacji i stwarza poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Można jednak temu zapobiec i w tego typu miejscach zamontować oprawy led z serii wodoodpornej o podwyższonej klasie szczelności.

Instalacja wysokonapięciowa 230V czy niskonapięciowa 12V?

Jeżeli miejsca są tylko i wyłącznie narażone na działanie pary wodnej to możemy zamontować oprawy bezpośrednio pod wysokie napięcie 230V, ale jeżeli może zaistnieć jakakolwiek sytuacja, że z oprawami może mieć styczność woda to wskazane było by przygotowanie instalacji niskonapięciowej na 12V. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, a wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy wybrać odpowiedni model żarówki 12V i zastosować zasilacz led. Gdy zsumujemy moc wszystkich żarówek, które chcemy zamontować, uzyskamy potrzebną moc zasilacza.


Oprawy halogenowe wodoodporne

Oprawy LED wodoodporne - zalety

Oprawki sufitowe i tuby LED wodoodporne posiadają zamontowane szkło oraz dodatkową uszczelkę, która chroni żarówkę przed dostaniem się wody i pary. Są wykonane z elementów nierdzewnych, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że można zastosować je praktycznie w każdym miejscu, gdzie zmieści się żarówka LED.

Oprawki sufitowe i tuby led wodoodporne - niepowtarzalny design

Nowoczesne oprawy wodoszczelne to różne kształty i różne kolory. Kwadratowe, okrągłe, czarne, białe, satyna, chrom, grafit... Jeżeli chcesz poczuć się bezpiecznie, a jednocześnie stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny desing to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą >>>>. Szeroka oferta żarówek led pozwoli w pełni wykorzystać potencjał oczek wodoodpornych.pixel