Oświetlenie LED w miejscu pracy - jak prawidłowo dobrać?

2021-03-08
Oświetlenie LED w miejscu pracy - jak prawidłowo dobrać?

Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy to podstawa. Jest ono ważne zarówno, jeśli chodzi o prawidłowy przebieg pracy, jak i dbanie o wzrok. Nikt nie chce nadwyrężać własnego zdrowia na potrzeby pracy. Oświetlenie hal przemysłowych, magazynów oraz sal sportowych musi spełniać szczególne warunki.

Dobór oświetlenia do różnych pomieszczeń

W tej kwestii bardzo dobrze sprawdzają się Lampy High Bay Led, które są dostosowane do tego typu obiektów. Są one porządne, wytrzymałe a dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED, posiadają dużą oszczędność energii. Możliwy jest dobór lampy o różnej mocy i napięciu, w zależności od potrzeb klienta.


Kąt padania światła także jest różny. Wszystko to sprawia, że wybierając te oświetlenie, będziemy zadowoleni z zakupu i będą one świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo są wyposażone w odpowiednie obudowy, które w zadowalający sposób odprowadzają ciepło. Z tego powodu zamontowane diody w owych lampach służą przez długie lata. Cena zakupu takich lamp waha się od 750 zł do ponad tysiąca złotych (1300 zł). Wszystkie proponowane lampy są białe i stanowią oświetlenie na dzień. Równie cenne w niektórych miejscach pracy są naświetlacze LED. Mają one doskonałą żywotność, mogą pracować nawet do 30 tysięcy godzin. Dzięki szerokiemu kątowi rzucanego światła można bez problemu oświetlić teren o dużej powierzchni.


Drugim wariantem są halogeny LED o mocy 10 W, 30 W i 50 W. Rzuca on światło o zimnej barwie, w odróżnieniu do naświetlacza LED 50 W, który posiada światło o barwie ciepłej. Jest również energooszczędny, zachowuje doskonałą jakość oraz odpowiednią intensywność oświetlenia. Istnieją również halogeny LED o mniejszej mocy- 10 W, który w doskonały sposób sprawdzi się na przykład w warsztacie samochodowym.


Ceny zależą przede wszystkim od wyboru mocy i wielkości halogenu (od około 30 zł do nawet 525 zł). Tego typu halogeny można spotkać nawet w gospodarstwach domowych lub w ogrodzie. Dzięki swojej skuteczności i niskiemu poziomowi zużycia energii mają wielu odbiorców i powracających klientów.


Można wyróżnić trzy rodzaje naświetlaczy LED: bez czujnika ruchu, z czujnikiem ruchu oraz zwykły bezprzewodowy. Najtańsze z nich są bezprzewodowe i kosztują 75 zł. Często spotykane w biurach bądź na salach konferencyjnych są również panele LED. Posiadają świetne parametry świetlne, a także solidną budowę. Co najważniejsze, zapewniają oświetlenie o przyjemnej dla oczu barwie. Praca takiego panelu LED jest również długotrwała, co powoduje, że jest to inwestycja na długie lata. Panel gwarantuje oszczędność energii, a jakość oświetlenia jest wysoka. Ceny takich paneli LED są bardzo zróżnicowane- od 30 zł do nawet blisko 370 zł. Te najdroższe, a jednocześnie najtrwalsze posiadają 24 miesiące gwarancji. Większość oferowanych źródeł światła posiada żywotność na poziomie 30 tysięcy godzin.


Zachęcamy do inwestowania w porządne oświetlenie. Będzie to inwestycja, która szybko się zwróci. Jeśli chodzi o światło, nie warto kupować najtańszych produktów, bo ma to przełożenie na komfort pracy, zdrowie, a także wydajność pracowników.


Produkty z naszej oferty:

high bay led - https://ledzik.pl/pol_m_HIGH-BAY-LED-259.html
halogen led 10w, halogen led 30w, halogen led 50w - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED-213.html
panel led - https://ledzik.pl/pol_m_PANELE-LED-209.html
pixel