Oświetlenie imprez i koncertów plenerowych

2021-03-08
Oświetlenie imprez i koncertów plenerowych

Każdego lata w wielu miastach odbywają się różnego rodzaju imprezy i koncerty na świeżym powietrzu. Mieszkańcy przychodzą, aby usłyszeć śpiew ulubionego wokalisty czy zobaczyć występ utalentowanej formacji tanecznej. Wszystko to odbywa się wieczorem - wtedy więcej osób znajduje czas, aby wziąć udział w danym wydarzeniu artystycznym.

Rodzaje lamp LED na imprezy plenerowe

Z pewnością niebo zasnute gwiazdami wprowadza przyjemny klimat, kiedy otula nas delikatny letni wietrzyk, a my wsłuchujemy się w dźwięki dobiegające ze sceny. Same wrażenia słuchowe nie oddadzą jednak w pełni tego, co moglibyśmy odczuwać, gdyby połączyć je także z wrażeniami wzrokowymi. Przychodząc na występ plenerowy, chcemy widzieć to, co dzieje się na scenie. Organizatorzy powinni więc zadbać o dobre oświetlenie.


Potrzebne będą lampy o dużej mocy, które dobrze oświetlą przestrzeń, jaką jest scena, ale przy tym nie będą drażniące dla publiczności. Od razu na myśl przychodzi nam naświetlacz halogenowy, jednak tradycyjny halogen pochłania dużo prądu. Czy możliwa jest zatem jakaś oszczędność pod tym względem? Okazuje się, że tak. Korzystną alternatywę dla zwykłych lamp stanowi bowiem naświetlacz LED. Szeroki zakres mocy wyjściowej, jaki oferuje tego typu oświetlenie sprawia, że to dobre rozwiązanie do oświetlania dużych przestrzeni. Można je montować na słupach oraz statywach, a więc tutaj nie ma właściwie żadnych ograniczeń dla organizatora wydarzenia artystycznego. Warto jednak przed zamontowaniem naświetlacza LED, sporządzić plan przestrzeni - umieścić na nim naświetlacze w wybranych przez siebie miejscach i zaznaczyć, jaki zasięg będą miały. W ten sposób będziemy mogli oświetlić nie tylko scenę, ale także plac przeznaczony dla publiczności czy konkretne miejsca: wejście i wyjście z placu, "parasolki", pod którymi można usiąść, kontenery sanitarne i tak dalej.


Dzięki naświetlaczom LED stworzymy przestrzeń bezpieczną dla uczestników wydarzenia. Nas, jako organizatorów, ucieszy z pewnością energooszczędność LED. Oszczędzone na oświetleniu pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na coś innego. Naświetlacze są zabezpieczone przed przegrzaniem, dlatego ich działanie, nawet przez kilkanaście godzin bez przerwy, nie stanowi żadnego problemu. Mogą pracować w każdych warunkach - to naprawdę ważne, jeśli decydujemy się na zastosowanie ich na zewnątrz budynku. W razie pogorszenia się pogody, nie musimy obawiać się problemów w pracy naświetlaczy. Są przystosowane do działania podczas niskich temperatur i opadów. Czy więc naświetlacze LED mają jakieś wady? Chyba nie... przecież nawet strumień światła, który generują, jest przyjemny dla oka i w żaden sposób nie drażni. To światło utrzymane w białej, dziennej temperaturze barwowej. Barwa biała dzienna ożywia, więc to doskonały wybór na oświetlenie wydarzeń artystycznych. Z pewnością pobudzi publiczność do zabawy. Chcąc jednak zadbać o optymalne warunki warto zastanowić się także nad ich mocą. Na rynku bowiem obecnie można znaleźć zarówno naświetlacz LED 20W, 10W, jak i inne warianty. Światło wykorzystywane do oświetlenia sceny, jak i dodatkowych punktów powinno być jasne jednak nie może ono być także uciążliwe i oślepiać, dlatego jest to kwestia równie ważna jak wybór samego rodzaju oświetlenia. Warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania, żarówki LED jakie oferują nam sklepy bywają bowiem bardzo różne, a co za tym idzie ich trwałość też bywa różna, by event przebiegał bezproblemowo warto postawić na rozwiązania z wyższej półki. W trakcie wydarzenia często także wymagane jest regulowanie stopnia natężenia światła, w trakcie występu wygaszamy nieco oświetlenie przy bramkach czy parasolkach by bardziej zaakcentować scenę, w trakcie przerw wygaszana natomiast jest scena, a doświetlane są inne miejsca, dlatego by móc komfortowo kontrolować intensywność oświetlenia warto także zadbać o odpowiednie ściemniacze do LED, które w dyskretny i komfortowy sposób umożliwia sterowanie oświetleniem.


Organizatorzy imprez muszą sprawować pieczę nad wieloma rzeczami, zarówno w trakcie przygotowań, jak i trwania samego wydarzenia artystycznego, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik... w kwestii oświetlenia z naświetlaczami LED na pewno będzie.


Informacje o naszej ofercie, znajdą państwo poniżej:

Naświetlacz led - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED-213.html
Żarówki led sklep - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
Naświetlacz led 20w - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED-213.html
Naświetlacz led 10w - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED-213.html
Ściemniacz do led - https://ledzik.pl/pol_m_STEROWNIKI-LED-193.html
pixel