Podwyżki opłat za prąd od 2019? Oświetlenie LED sposobem na oszczędności

2021-03-08
Podwyżki opłat za prąd od 2019? Oświetlenie LED sposobem na oszczędności
W 2019 roku możemy zapłacić za prąd nawet o 15 procent więcej. By uniknąć dużo wyższych rachunków, warto już teraz zainwestować w energooszczędne oświetlenie LED.

Diody LED zużywają do 90 procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Zatem dzięki zastosowaniu oświetlenia LED w swoich domach, możemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd.


Sprawdź, ile zaoszczędzisz


Skalę oszczędności można obliczyć w przybliżeniu. Załóżmy, że jedna nasz żarówka świeci 5 godzin dziennie. Żarówkę 60W wymieniamy na lampę LED o podobnym strumieniu świetlnym (około 600 lumenów) ale o mocy 10W. Różnica w poborze prądu to 50W. 50W mnożymy przez 5 godzin dziennie, a następnie przez 365 dni w roku, co daje 91250W. Koszt 1 kWh zużytej energii to około 60 groszy. 1kWh to 1000W zużytych w ciągu godziny. W portfelu zostaje nam zatem rocznie 55 złotych oszczędności. To wynik tylko po wymianie jednej żarówki!    


Produkty LED line® - Twoja oszczędność energii


Poszukując energooszczędnego oświetlenia o wysokiej jakości i ciekawym designie warto zwrócić uwagę na markę LED line®. W ofercie marki są lampy LED, taśmy LED, naświetlacze LED, panele LED, jak również potrzebne akcesoria montażowe. Obudowy lamp LED line®, wykonane z ceramiki, szkła lub aluminium, bardzo dobrze odprowadzają ciepło wydzielone przez diody LED. Sprawne oddawanie ciepła do otoczenia ma znaczący wpływ na żywotność diod LED. Różnorodność dostępnych trzonków pozwala stosować źródła światła w większości dostępnych na rynku opraw.

W ofercie marki LED line® jest  ponad 90 typów taśm LED. Na szczególną uwagę zasługują taśmy LED line® z serii Expert. Kręconą formę taśmy LED line® TWIST można wywinąć w esy floresy. Niemal niewidoczną LED line® Ultra Slim można ukryć w każdym miejscu. Z kolei taśma LED line® CRI >95 pozwoli idealnie odwzorować barwy przedmiotów. Dzięki taśmie Multiwhite™ można ustawić dowolny odcień bieli: od zimnej do ciepłej temperatury barwowej (3200–7000 Kelwinów). A najwyższą wydajność świetlną (1650 lm/m) otrzymamy, stosując taśmy LED line® z diodami LED Samsung.


LED line® ma w ofercie serie taśm: Classic, a także Silicone (idealne do instalacji w miejscach narażonych na zachlapanie wodą, np. w łazience lub w kuchni) oraz Waterproof (taśmy umieszczone w elastycznej osłonie silikonowej o klasie szczelności IP67 przeznaczone do instalowania np. na rantach fontann). Lampy LED line® charakteryzują się szerokim zakresem napięciowym od 220 do 260 V. Z kolei taśmy są produktami niskonapięciowymi: 12 i 24 V.
pixel