Taśma LED w pokoju dziecięcym

2021-03-08
Taśma LED w pokoju dziecięcym
Taśma LED w pokoju dziecięcym może pełnić funkcję głównego oświetlenia, może być elementem dekoracyjnym, doświetlić biurko czy meble. Zapewnia bezpieczeństwo naszym pociechom ze względu na niskie napięcie, brak elementów szklanych i substancji toksycznych, ponadto nie nagrzewa się do tego stopnia co tradycyjne źródła światła. Dzięki prostej budowie i niewielkim wymiarom taśmy LED są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tylko od naszej wyobraźni i pomysłowości zależy to gdzie ich użyjemy.

Taśma LED jako oświetlenie główne

Aby taśma LED spełniała funkcję głównego oświetlenia przede wszystkim musi być mocna, mieć przyjemną barwę światła, która nie męczy oczu oraz musi być zamontowana w profilu aluminiowym, który odprowadzi nadmiar ciepła i wydłuży żywotność diod. Tutaj idealnie sprawdzi się taśma na diodach SAMSUNG o współczynniku odwzorowania barw Ra≥80 i mocy 18W/mb i jednolitej barwie emitowanego światła. Jeżeli chcemy stworzyć linię świata, tak aby poszczególne diody nie były widoczne możemy zastosować taśmę SPOTLESS o mocy 24W/mb. Warto zaopatrzeć się także w odpowiedni ściemniacz LED, aby dostosować moc taśmy LED do swoich potrzeb.

Stwórz bajkową, kolorową krainę przy użyciu taśmy LED line®

Dzieci uwielbiają kolory, możemy zatem zaszaleć z kolorami i w pokoju dziecięcym stworzyć bajkową krainę przy użyciu taśmy RGB lub RGBW z dodatkowym kolorem białym. Zastosowanie taśmy LED kolorowej to inny kolor każdego dnia, możliwość wyboru trybu świecenia, ale także ściemnianie i rozjaśnianie danej barwy. To także możliwość stworzenia sufitu napinanego z efektem świecących gwiazd i wielu innych ciekawych aranżacji.


Taśma LED w pokoju dzieciecymPrzyjemny półmrok nocą

Taśma LED z możliwością ściemniania, zarówno jednokolorowa, jak i RGB sprawdzi się również nocą. Dla dzieci, które boją się zasypiać przy zgaszonym świetle, łuna światła na suficie, tworząca przyjemny półmrok to poczucie bezpieczeństwa, które tak jest im potrzebne. W takim przypadku warto podczas montażu podzielić taśmę LED na sekcje, nie musimy wtedy zapalać całości.

Oświetlenie biurka

Gdy dziecko rośnie i oświetlenie nocne przestaje mieć znaczenie, coraz ważniejsze staje się miejsce do nauki. Biurko należy umieścić przy oknie, aby jego blat oświetlić jak największą ilością światła dziennego. Konieczne jest także zapewnienie dodatkowego oświetlenia w postaci lampki czy taśmy LED. Do nauki najlepiej sprawdzi się światło dzienne, które przypomina światło słoneczne i nie zmienia kolorów oświetlanych przedmiotów. Odpowiednie oświetlenie przekłada się na jej efektywność, poprawę samopoczucia dziecka i jego koncentrację. Gotowy zestaw do oświetlenia biurka dostępny tutaj >>>


Taśmy LED w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł światła są pozbawione elementów szkodliwych dla ludzi i środowiska naturalnego, a także energooszczędne. Dlatego bez najmniejszych obaw możemy zamontować je w pokoju dziecięcym zarówno jako główne, jak i dodatkowe źródło światła! A także zmienić wnętrze i nadać mu nowy niepowtarzalny wygląd.
pixel