Taśmy LED w aranżacji wnętrz

2021-03-08
Taśmy LED w aranżacji wnętrz

Światło jest bardzo ważnym elementem przy aranżacji wszelkiego rodzaju wnętrz. Przy jego odpowiednim zastosowaniu, możemy optycznie powiększyć, poszerzyć czy też pomniejszyć pomieszczenie. Możemy nadać mu przytulny czy nowoczesny charakter. Nic w tym więc dziwnego, że wiele wagi przywiązujemy właśnie do tego element. W ostatnim czasie szczególną popularność w aranżacji wnętrz zyskały taśmy LED. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób możemy je wykorzystać, gdzie znajdują one zastosowanie i jak wygląda kwestia ich montażu.


Coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz pasek LED to doskonały dowód na to, że niebagatelny wygląd wnętrz może iść w parze z funkcjonalnością. Wbrew powszechnej opinii taśmy LED mogą być bowiem wykorzystane nie tylko w celach czysto dekoracyjnych takich jak podświetlenie elementów ozdobnych. Doskonale nadają się one do podświetlania przestrzeni pod szafkami kuchennymi, oświetlania wnętrza szaf czy też podświetlania schodów. Szeroki wybór kolorów, jak i duże możliwości zastosowania sprawiają, że rozwiązanie to może trafić nawet w gusta osób lubiących bardziej tradycyjny styl. Dodatkowo niewątpliwą zaletą pozostaje tu fakt, że paski ledowe mają bardzo atrakcyjne ceny, o czym mogą się Państwo przekonać w ofercie naszego sklepu.

Wybór taśmy LED

Taśmy LED mogą mieć różne barwy. W zakresie światła białego dostępne są te o barwie chłodnej białej, ciepłe białej i naturalnej białej. Czym różnią się te warianty nie trzeba nikomu tłumaczyć, pamiętajmy jednak o tym, że jedna temperatura barwowa lepiej nadaje się do jednych pomieszczeń, inne do innych. I tak - ciepła barwa doskonale sprawdzi się w łazience salonie czy sypialni, gdyż takie światło relaksuje i odpręża, do kuchni warto wybrać naturalny kolor światła białego, gdyż jest najbardziej neutralny i pobudza. Ciekawą opcją mogą być także paski wyposażone zarówno w diody o barwie ciepłej, jak i chłodnej. Ponadto dostępne są także ledy kolorowe. Świecą one w kolorach zielonym, czerwonym i niebieskim, możliwe jednak jest uzyskanie innych odcieni, dzięki zmieszaniu tych kolorów. Dla osób niezdecydowanych na wybór konkretnego rozwiązania, ciekawą propozycją może być LED RGBW, czyli taśma stanowiąca połączenie diod kolorowych z tymi białymi. Wówczas możemy uzyskać wiele ciekawych efektów i zmieniać ich ustawienie w zależności od potrzeb czy też nastroju.


Przy doborze taśmy istotny jest nie tylko jej kolor, ale także i moc. Paski bowiem mogą mieć dość różną moc zaczynając od 2,4W sięgając nawet 36W. Im wyższa wartość, tym jaśniej świeci taśma. Jeśli zatem ma ona spełniać funkcje czysto dekoracyjną można wybrać tę o słabszej mocy, jeśli natomiast ma ona pełnić role dodatkowego oświetlania wówczas wartość powinna być większa.

Montaż pasków LED

Dużą zaletą oświetlenia jakim są taśmy LED jest nie tylko ich wszechstronność zastosowania, ale także i stosunkowo duża łatwość montażu, który z powodzeniem można wykonać samodzielnie. Konieczne są odpowiednie przewody LED, które można znaleźć w naszym sklepie, jak i odpowiednie zasilacze do taśm LED, ponieważ te są zasilane tylko prądem o niskim napięciu. Dodatkowo diody są dość wrażliwe na przepięcia, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć. W celu ułatwienia montażu sklepy oferują także całe zestawy.


Sam montaż przebiega dość prosto. Wybieramy miejsce w którym ma być umiejscowiony zasilacz i od którego będą prowadzić przewody, te we właściwych miejscach przylutowujemy do taśmy. Ważne jest by odpowiednio wcześnie pociąć taśmę na odpowiedniej długości paski - we właściwych miejscach, umożliwiających lutowanie. Warto także pamiętać, że taśma LED może mieć maksymalnie 6 metrów długości, jeśli potrzebna nam dłuższa, trzeba będzie połączyć kilka pasków i do każdego z nich potrzebny będzie oddzielny zasilacz, przy czym należy pamiętać, że paski mające powyżej już 3 metrów potrzebują dwóch zasilacz, po jednym na każdy koniec taśmy.


Taśmy LED to obecnie jeden z wszechstronniejszych rodzajów oświetlenia, sprawdzający się zarówno jako oświetlenie punktowe, jak i dodatkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest także niski koszt oraz łatwość montażu. Nie dziwi zatem fakt, że rozwiązanie to znajduje zastosowanie w wielu mieszkaniach, a także biurach i obiektach użytku publicznego.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

przewody led - https://ledzik.pl/pol_m_PRZEWODY_PRZEWODY-LED-233.html
zasilacze do taśm led - https://ledzik.pl/pol_m_ZASILACZE-LED-189.html
pasek led - https://ledzik.pl/pol_m_TASMY-LED-192.html
led rgbw - https://ledzik.pl/pol_m_TASMY-LED_WIELOKOLOROWE-253.html
paski ledowe cena - https://ledzik.pl/pol_m_TASMY-LED-192.html
pixel