Zalety oświetlenia LED

2021-03-08
Zalety oświetlenia LED

Lampy LED skutecznie wypierają inne rodzaje oświetlenia. Zamiast produktów żarowych obecnie używa się przede wszystkim lamp diodowych, gdyż posiadają one dużo większą trwałość, a także pozwalają na znaczną oszczędność energii. Warto także zapoznać się z innymi zaletami oświetlenia ledowego, ponieważ dzięki temu być może przekonamy się do tej stosunkowo nowej jeszcze technologii.

Jakość technologii LED

Technologia, wykorzystująca diody elektroluminescencyjne, jest znacznie bardziej atrakcyjna niż aktualnie dostępne na rynku rozwiązania żarowe, jednocześnie nie jest ona jeszcze tak bardzo rozpowszechniona. Kupując tego typu lampy zyskuje się jednak pewność, że wystarczą one na długie lata, co jest szczególnie dużą zaletą tego rozwiązania. Dioda LED przy odpowiedniej eksploatacji może posłużyć przez około dwadzieścia pięć lat, a nawet i więcej. Sporo zależy jednak od tego, przez ile godzin dziennie jest wykorzystywana, a także od tego, czy po prostu się o nią dba i w jakich warunkach ona pracuje.


Istotne jest na przykład to, aby oświetlenie LED, które chce się zamontować na zewnątrz, było odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W naszym sklepie mogą Państwo liczyć na poradę, co do konkretnego modelu lampy i najlepszej formy zastosowania dla niej. Jedne bowiem lepiej sprawdzą się we wnętrzach, inne znakomicie oświetlą wejście do domu, tutaj szczególnie korzystnym rozwiązaniem może być lampa LED z czujnikiem ruchu. Warto jednak każdy zakup dobrze przemyśleć, aby móc w pełni korzystać z zalet opraw LED.


Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to bieżące koszty. W przypadku oświetlenia żarowego są one kilkukrotnie wyższe niż wtedy, gdy postawi się na lampy ledowe. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko, a ponoszone na co dzień wydatki będą dużo mniejsze. Prawdą jest zatem twierdzenie, że w porównaniu z lampami żarowymi diody LED są dużo bardziej wydajne i pozwalają na oszczędność zużywanej energii. Co prawda, cena lamp ledowych jest wyższa niż tych żarowych, jednak właśnie dzięki niskim kosztom eksploatacji oraz długiej żywotności i tak bardziej opłaca się nabyć właśnie takie źródło światła.


Zaletą jest także mniejsze nagrzewanie się tych bardziej nowoczesnych rozwiązań. Ledy stanowią dobre rozwiązanie w miejscach, w których często włącza się i wyłącza oświetlenie. Są to bowiem źródła światła odporne na takie działanie, więc nie istnieje zagrożenie, że się szybko przepalą. Poza tym oświetlenie LED nagrzewa się szybciej niż żarowe, więc już po niespełna sekundzie można cieszyć się maksymalną jasnością diody. Nie ma tu także problemu ze zwiększeniem poboru mocy w trakcie uruchamiania, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek żarowych. Dodatkowo duży wybór, w tym lampa LED 12V, 230V czy 250V, sprawia, że każdy może znaleźć rozwiązanie jak najlepiej dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.


Ci, którzy lubią testować nowoczesne rozwiązania, wybiorą lampy LED, gdyż pozwalają one również na zmianę barwy oświetlenia, jego temperatury czy zaciemnienie. Zależnie od potrzeb można zakupić diody RGB, które będą robić niemałe wrażenie i umożliwią na przykład stworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas kolacji czy żywiołowej zabawy ze znajomymi. Chcąc nadać wnętrzu charakteru i wyróżnić jego poszczególne elementy można zdecydować się także na ciekawe i jednocześnie delikatne akcenty świetlne. W uzyskaniu interesującego efektu w tym wypadku pomoże np. żarówka G9 LED, która dzięki niewielkim rozmiarom idealnie nadaje się do podświetlanie różnych elementów, tworząc przy tym niepowtarzalny nastrój we wnętrzu.


Z kolei wygodne czujniki ruchu sprawią, że oświetlenie będzie się włączać tylko wówczas, gdy zajdzie taka potrzeba, co jeszcze zmniejszy ilość zużywanej energii. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w połączeniu z różnego rodzaju naświetlaczami, głównie przeznaczonymi do użytku zewnętrznego, takimi jak choćby halogen LED 50W. Specjalny sterownik ściemniający umożliwi zaś przygaszenie światła lub jego całkowite wyłączenie, bez konieczności podchodzenia do włącznika.


Wiele z dostępnych w naszym sklepie kontrolerów i innych akcesoriów może być sterowanych za pomocą dedykowanej aplikacji. Kontroluje się je także specjalnym pilotem. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu.


Prosimy sprawdzić naszą ofertę:

oprawy sufitowe led - https://ledzik.pl/pol_m_OPRAWY-LED_SUFITOWE-217.html
lampa led 12v - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED-197.html
lampa led z czujnikiem ruchu - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED_Z-CZUJNIKIEM-RUCHU-214.html
halogen led 50w - https://ledzik.pl/pol_m_NASWIETLACZE-LED-213.html
żarówka g9 led - https://ledzik.pl/pol_m_LAMPY-LED_G9-205.html
pixel