Żarówka LED E27 i jej zastosowanie

2021-03-08
Żarówka LED E27 i jej zastosowanie

Żarówka LED E27 z dużym gwintem


Żarówka LED E27 to żarówka na duży gwint, zwana także żarówką edisonowską. Pierwsze lampy żarowe konstruowano już w połowie XIX w. Jednak żarówki diodowe wyparły tradycyjne modele wolframowe przede wszystkim ze względu na swoją energooszczędność. Dzięki żarówkom ledowym możemy zaoszczędzić nawet do 80-90% energii elektrycznej!Co oznacza symbol E27?
E - to gwint Edisona
27 - to zewnętrzna średnica gwintu, w tym przypadku 27mm

 

Żarówka E27


Zastosowanie żarówek E27 LED

Ten najpopularniejszy model żarówki led znajduje zastosowanie w lampach sufitowych i stojących, plafonach, kinkietach oraz bardzo popularnych w ostatnim czasie oprawach zwisanych (np. sznury jutowe) z stylu vintage lub retro. Tu idealnie sprawdzą się np. żarówki LED E27 ozdobne - FILAMENT. Praktycznie każdy z nas znajdzie także w domu lampę biurkową z gwintem E27.Żarówka E27 -jaką barwę wybrać białą ciepłą czy białą dzienną?

Temperatura barwowa światła emitowanego przez żarówkę wolframową to ok. 2700 K. Jeżeli dobrze czułeś się świetle emitowanym przez żarówki starego typu, to wybierz żarówkę E27 LED w barwie ciepłej 2700-3000k. Barwa ta daje przyjemne, dość ciepłe światło oraz dodaje wnętrzu przytulności i jest chętnie wybierana do mieszkań oraz domów. Pozwala nam się zrelaksować!
Natomiast światło białe dzienne 4000K jest światłem zbliżonym do światła słonecznego, cechuje się dobrym wskaźnikiem oddawania barw oglądanych, pobudza do pracy. Można je zatem wykorzystać w biurze, w domu, kuchni czy łazience.

 

Żarówka E27 LED ciepła czy dzienna?

Kształty żarówek E27

Kształty najczęściej spotykanych żarówek E27 to:
-żarówka LED E27 kulka - najczęściej wybierany model, przypomina kształtem żarówkę tradycyjną, posiada szeroki kąt świecenia od 120° aż do 360°. Model dostępny zarówno jako kulka mini o średnicy 45mm, jak i duże żarówki ozdobne o średnicy 160 czy 200mm.
-żarówka LED E27 świeczka - model, który idealnie sprawdzi w bardzo wąskich oprawach.
-żarówka LED E27 grzybek - żarówka w kształcie grzybka to tzw. żarówka JDR, przypominająca żarówkę halogenową z płaską szybką i kątem świecenia najczęściej 120°-180°. Polecana do różnego rodzaju lamek biurkowych i kierunkowych, lamp sufitowych czy kinkietów.
-żarówka LED E27 koło, kwadrat, trójkąt - to typowe modele ozdobne do wszelkiego rodzaju wnętrz.

 

Żarówki ozdobne nietypowe do baru, do restauracji, żarówki retro

 

 

Najmocniejsze żarówki LED E27

W naszym sklepie znajdą Państwo żarówki LED E27 dużej mocy nawet do 35W. Musicie jednak pamiętać, że im większa moc żarówki ledowej, tym w środku znajduje się więcej diod, które wymagają odpowiedniego radiatora, aby odprowadzić ciepło, zwiększa się zatem rozmiar takiej żarówki. Także przed dokonanie zakupu zawsze warto sprawdzić jej średnicę! Polecamy Państwu najmocniejsze żarówki ledowe 13W, 15W, 18W, 25W, 30W, 35W.


Żarówka LED E27 13W - to odpowiednik tradycyjnej żarówki ok. 100W,
Żarówka LED E27 15W - to odpowiednik tradycyjnej żarówki ok. 120W,
Żarówka LED E27 18W - to odpowiednik tradycyjnej żarówki ok. 140W,
Żarówka LED E27 25W - to odpowiednik tradycyjnej żarówki ok. 200W,
Żarówka LED E27 30W - to odpowiednik tradycyjnej żarówki ok. 240W,

Żarówka LED E27 35W - najmocniejsza żarówka LED E27 to 35W, jest ona to odpowiednikiem tradycyjnej żarówki powyżej 250W.

 

Najmocniejsza żarówka LED 35W


Żarówki LED E27 ściemnialne

Nie każdą żarówkę LED z dużym gwintem można ściemniać. W żarówkach ściemnialnych zastosowano specjalny rodzaj przetwornicy. Te które można ściemniać, mają zarówno w nazwie produktu jak i w specyfikacji technicznej dodaną opcję "Ściemnialna" lub "DIM" czy "DIMMING". W opisie produktu oraz na pudełku opisane są szczegółowe rekomendowane ściemniacze. Oznacza, to, że te modele ściemniaczy zostały przetestowane i dany model żarówki E27 współpracuje z nimi i będzie płynnie się ściemniał. Nie oznacza to jednak, że ta żarówka nie będzie działała z innymi ściemniaczami do ledów, dostępnymi na rynku. Trzeba to jednak przetestować we własnym zakresie. Polecamy przetestowany przez nas - Ściemniacz naciskowo-obrotowy Kontakt-Simon Basic biały do oświetlenia LED - BMS9L.01/11!Jak wybrać odpowiednią żarówkę LED E27?

Żarówki LED z roku na roku stają się coraz tańsze. Zatem zakup żarówki ledowej z dużym gwintem E27 będzie na kosztował od kilku do kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od komponentów, z jakich został wykonany dany model, czy przeszedł badania laboratoryjne, jak długa jest żywotność i gwarancja oraz od mocy żarówki. Jeżeli szukasz żarówek dobrej jakości wykonania i w bardzo atrakcyjnej cenie - polecamy żarówki marki LEDOM®. Żarówki 10W-12W można kupić już po ok 4-5zł. Jeżeli szukasz żarówek jeszcze lepszej jakości, które wykonane są z najwyższej jakości diod, posiadają radiatory ceramiczne (a nie tworzywo sztuczne) oraz przeszły badania fotometryczne - polecamy żarówki E27 marki LED line®. Żarówki LED line® to produkt klasy PREMIUM dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

żarówki led Filamet; żarówki retro, żarówki vintagePodczas wyboru żarówki LED E27 zwróć także uwagę na:
- temperaturę barwową żarówki E27 (czy potrzebne jest światło do odpoczynku czy do pracy),
- żywotność danego modelu (to minimalna długość bezawaryjnego funkcjonowania żarówki - podana w godzinach)
- moc (jeżeli szukasz odpowiednika żarówki E27 100W - wybierz ledową żarówkę led 13W)
- czy jest ściemnialna oraz z jakimi modelami ściemniaczy współpracuje

Pamiętaj! Stosowanie żarówek nieznajomego pochodzenie naraża Ciebie i Twoich bliskich na możliwość awarii instalacji elektrycznej. Wybieraj produkty oznaczone certyfikatami CE i RoHs.

Jeśli potrzebujesz doradztwa w dziedzinie wymiany swojego oświetlenia na ledowe, służymy fachową pomocą.

Żarówka LED, Żarówki LED, Żarówka LED E27 ściemnialna, Żarówki LED E27 ściemnialne, Żarówka LED z dużym gwintem, żarówki LED z dużym gwintem, Żarówki LED E27 dużej mocy, Najmocniejsza żarówka LED E27, LED E27 - na duży gwint, E27 - żarówka o uniwersalnym zastosowaniu, Lampa LED E27, Lampa E27 LED, Żarówka diodowa E27, Żarówka E27, Kształt żarówek E27, Żarówki LED line®, Żarówki LEDOM®, Żarówki ledowe, Żarówka ledowa, Żarówka ledowa E27, Żarówka ledowa na duży gwint, żarówki ledowe na duży gwint, Żarówki E27 ozdobne, Żarówki E27 JDR, Żarówka E27 JDR, Żarówka LED E27 grzybek, Nietypowe żarówki na duży gwint.

pixel