Żarówka LED G9 i jej zastosowanie

2021-03-08
Żarówka LED G9 i jej zastosowanie

W ostatnich latach żarówka LED stała się bardzo popularna. Trend ten nadal się utrzymuje i wygląda na to, że w przeciągu kilku lat żarówki tradycyjne całkowicie znikną z naszych domów. A to dlatego, że żarówka LED jest energooszczędnym źródłem światła, pozwala zaoszczędzić nawet do 90% energii elektrycznej w porównaniu do modeli żarowych, ma bardzo długą żywotność – producenci żarówek LED najczęściej podają wartość 30000h. A jej cena staje się z roku na rok bardziej atrakcyjna. Żarówka ledowa nie nagrzewa się również do tego stopnia co modele tradycyjne. Z powodzeniem można je stosować w takich oprawach, które tradycyjne żarówki mogłyby po prostu je stopić.


Najbardziej znane gwinty żarówek to E27, czyli duży gwint i E14, czyli mały gwint – tzw. gwinty edisonowskie. A trzonek G9? To jeden z nowszych systemów mocowań, bardzo popularny w ostatnich latach i często spotykany w różnego rodzaju kinkietach bądź żyrandolach, szczególnie tych kryształowych.


Żarówka LED G9 tę popularność uzyskała dzięki swoim niewielkim wymiarom. Zajmuje ona o wiele mniej miejsca niż żarówka E27. Można ją spotkać także w oprawach meblowych czy lampkach biurkowych.

 Żarówka LED G9 230V

Żarówka LED G9 230V

Ledy G9 najczęściej zasilane są napięciem 230V, nie potrzeba więc żadnych dodatkowych zasilaczy. G9 230V można podłączyć bezpośrednio do instalacji i również dlatego (poza niewielkimi wymiarami) LED G9 230V jest coraz częściej wykorzystywany przez producentów różnego rodzaju kinkietów, żyrandoli.Żarówka LED G9 do żyrandolu

Czy żarówka G9 występuje tylko na 230V?
Żarówka G9 12V to model także spotykany na rynku, jednak o wiele rzadziej niż LEDY G9 230V. Jeżeli spotkasz LED G9 12V to koniecznie zaopatrz się w odpowiedni zasilacz LED. Albo całkowicie zrezygnuj z zasilacza i zastosuj LED 230V.

 

Żarówka G9 230V

Żarówki LED G9 – różne moce!

Na oprawach, kinkietach czy żyrandolach najczęściej można znaleźć informację, że współpracują z żarówkami max. 40W. Oczywiście chodzi o moc żarówek tradycyjnych. Ledowy odpowiednik żarówki tradycyjnej 40-45W to żarówka G9 6W. W naszej ofercie znajdą Państwo takie żarówki:
- G9 LED 4W – najsłabsza żarówka G9 odpowiednik żarówki tradycyjnej 35W;
G9 LED 8W – odpowiednik 60W żarówki tradycyjnej;
- G9 LED 12W – najmocniejsza żarówka G9, odpowiednik tradycyjnej żarówki 90-100W.
Musimy jednak pamiętać, że im mocniejsza żarówka LED G9 230V, tym jej wymiary są coraz większe i warto sprawdzić te szczegóły w specyfikacji technicznej. Wiążę się to z ilością diod, które muszą zostać na żarówce zamieszczone, aby świeciła jaśniej.

 


Ceny żarówek LED G9

Jak już wspomnieliśmy wcześniej LEDY G9 z roku na rok stają się coraz tańsze. Poza ceną warto jest także dodatkowo zwrócić uwagę na jakość wykonania czy długość oferowanych przez producenta gwarancji. Atrakcyjne cenowo, w parze wraz z jakością wykonania i godne polecenia są żarówki G9 marki LED line®. Ich cena rynkowa waha się w przedziale od 7,50zł za żarówkę G9 4W aż do 19,90zł za żarówkę G9 12W.


Niezależnie jednak czy decydują się Państwo na żarówki G9 marki LED line®, czy na żarówki G9 Philips, czy G9 Osram to musicie pamiętać, że rewolucja LED stała się faktem! A my czujemy się ambasadorem, który chce edukować i prezentować Państwu najnowsze trendy w dziedzinie LED.

pixel