Żarówki LED punktowe i ich zastosowanie

2021-03-08
Żarówki LED punktowe i ich zastosowanie

Żarówki LED punktowe - czym różnią się od zwykłych żarówek?

Standardowe żarówki LED, które najczęściej wykorzystywane są do oświetlenia sufitu mają szeroki kąt wiązki świecącej około 120 stopni, natomiast żarówki LED punktowe mają wąską wiązkę światła, zapewniając ostry kontrast pomiędzy światłem a cieniem. Kąt ten uzyskany jest dzięki specjalnej soczewce, która sprawia, że emitowany strumień światła oświetla cały wyznaczony obiekt. W naszej ofercie dostępne modele z katem świecenia od 12 do 60 stopni.

Reflektory LED kierunkowe zaakcentują dowolny szczegół oświetlanego obiektu, np. w zabudowach dekoracyjnych, sufitach podwieszanych czy elewacjach budynków, a także stworzą przytulną atmosferę w domu.

Wymieniając tradycyjne reflektory na oświetlenie LED punktowe typu spots uzyskujemy oszczędność energii nawet o 90%. Żarówka kierunkowa LED to także długi okres bezawaryjnej pracy z uwagi na dłuższą żywotność od tradycyjnej żarówki halogenowej. Żywotność żarówki LED sięga nawet 35 000 godzin.

Oświetlenie wystawy sklepowej - żarówki led punktowe

LED GU10 punktowy, LED ES111 punktowy czy LED MR11 punktowy?

Żarówki LED punktowe pozwalają nam uzyskać oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a jednocześnie są stylową ozdobą. Zapewniamy wybór produktów o różnym typie trzonków: GU10, ES111, MR11– o różnych kątach świecenia, barwie światła i mocy.

Żarówka LED GU10 punktowa

najczęściej wykorzystywany model w naszych domach o średnicy 5cm, bezpośrednio do montażu w instalację 230V. Bardzo często stosowany jako do montażu w sufitach podwieszanych, do doświetleń obrazów, kolumn, jako żarówka elewacyjna. To doskonała alternatywa dla klasycznych halogenów.

Żarówka LED ES111 punktowa

żarówka o średnicy 11cm, bezpośrednio do montażu w instalację 230V. Z uwagi na dużą moc i gabaryty, powszechnie stosowana do oświetlenia przestrzeni w sklepach, muzeach, restauracjach, biurach.

Żarówka LED GU11 punktowa

żarówka LED o średnicy 3,5cm, wyposażona w taki sam gwint GU10, bezpośrednio do montażu w instalację 230V. Żarówka halogenowa GU11 najczęściej stosowana jest jako dodatkowe lub dekoracyjne oświetlenie sufitowe lub meblowe i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy ograniczyć gabaryty montowanej lampy.

Żarówka LED MR11 punktowa

żarówka LED o średnicy 3,5cm, wyposażona w taki sam gwint jak lampy G4 i MR16, przystosowana do zasilania napięciem bezpiecznym 12V. Żarówka MR11, tak samo jak żarówka GU11 najczęściej stosowana jest jako dekoracyjne oświetlenie sufitowe lub meblowe, wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości wyciąć dużego otworu montażowego.

Wymień tradycyjne żarówki halogenowe na żarówki LED kierunkowe i zaakcentuj dowolny szczegół oświetlanego obiektu!

pixel